• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
KONU ANLATIM VİDEOLARI

11.Sınıfım YGS'ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

11.Sınıfım YGS'ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

 
Liseye giriş sınavından sonra öğrenciler üçe ayrılır;

 1. Sınavdan ağzının payını alıp ders çıkaranlar,
 2. Sınavı atlattım oh be deyip yatanlar
 3. "Sınav mı vardı ya hangi ara lise olduk " diyenler (bu gruptakilere bi haberler adını koyabiliriz!)
Siz hangi gruptasınız bilmiyorum ama bu yazıyı okuduğunuza göre en azından artık durumun ciddiyetini fark etmişsiniz:) Bu demek oluyor ki ciddi bir kesime fark atma şansınız var! Ki TYT-AYT'nin bir sıralama sınavı olduğunu göz önüne alırsak sizin birilerinin önüne geçmeniz demek istediğiniz yerlere yakın olmanız demektir :)

Kafanızda deli sorular var biliyorum!?!?!.. Bu yazıyı sabırla ve ilgiyle okuduğunuzda o soruları çözmüş olacaksınız! 

İlk önce "Sınav sistemi değişecek mi?" sorunuzdan başlayalım.. Sizin müfredatınız değişti, eksilen konu başlıkları oldu. Haliyle karşınıza çıkacak sınav bu yönde değişikliğe uğrayacaktır. Ciddi bir değişiklik olacak olursa zaten bundan hep birlikte haberdar oluruz o yüzden lütfen komplo teorileri üretmeyin ve üretenlere de aldırmayın :) Şu anki sistemde TYT her ders için temel konulardan oluşuyor. Bunları her biriniz bilmelisiniz.
"Tamam Hocam iyi güzel konuşuyorsunuz da biz nasıl çalışalım yani?" diyenleri duyup hemen cevaplıyorum :)

 • 11. sınıf çok önemli! Bu demek oluyor ki okul derslerine bu zamana kadar baktığınızdan daha farklı bir gözle bakacaksınız. Onların her birini seveceksiniz! Her dersten soru bankası edineceksiniz.  Dersleri okulda dinleyip öğrenip eve gelip tekrar edecek ve hemen soru çözeceksiniz. (Konu bitmemiştir bu durumda tabii ki sadece tekrar yaparsınız soru çözümünü konu bitimine bırakırsınız. ) Performans ve proje ödevlerinize ciddiyet göstereceksiniz. Böylece 11.sınıfı çok iyi öğrenip üstüne okul puanınızı da yüksek tutacaksınız :)
 • İster sayısal ister eşit-ağırlık öğrencisi olun sizin için en önemli ders Matematik-Geometri. Bu dersin temelini çok iyi kurmalısınız. Şu anki YGS'ye yönelik Matematik ve Geometri derslerinden konu anlatımlı kitap ve soru bankası edinmenizi istiyorum. Bu kitapları seviyenize göre basitten zora istediğiniz kaynakları alabilirsiniz:
 1.  
 • Sayısal öğrenci iseniz Matematik-Geometri yanında sizin için önemli olan bir Fen dersine yönelmenizi isteyeceğim. Sağlık fakültesi istiyorsanız Biyolojiyi tıpkı matematik gibi temelden çözmelisiniz. Biyoloji için Palme Yayınlarını ve MEB okul kitaplarını tavsiye ediyorum. Özet çıkarın soru çözün, özetleriniz 12. sınıfta da işinize yarayacak:) Mühendislik, Mimarlık düşünüyorsanız tıpkı Matematik gibi Fizik dersini de çalışmalısınız. 
 • Eşit Ağırlık öğrencisi iseniz Matematik-Geometri yanında mutlaka Türkçe çalışmalısınız. Özet çıkarıp sorular çözmelisiniz. Ben bu derslere hakimim diyorsanız tabii ki Tarih veya Coğrafya çalışacaksınız :)
 • Sözel öğrencisi iseniz Türkçe ve sözel derslerden en zor geleni çalışmalısınız :)
 • Dil öğrencisi iseniz tabii ki Türkçe yanında hangi dilden sınava girecekseniz çok iyi bir şekilde ona çalışmalısınız ;)
 • Çalışma düzeninizi okul başladığında daha kolay oturtacaksınız. Ders programınıza göre yoğun olan günler sadece okula çalışın. 3 gün TYT 4 gün okul veya yerine göre 4 gün TYT 3 gün okul yapabilirsiniz. Bunu kendinize göre ayarlamalısınız. Haftasonunun bir gününü mutlaka TYT'ye ayırın. O gün hem konu çalışmak hem soru çözmek için kocaman bir zaman diliminiz olacak :)
 • Sınav zamanlarınızda okul derslerinize daha fazla zaman ayıracağınızı göz önünde bulundurarak şimdiden TYT konularına çalışmaya başlamalısınız.
 • Yapamadığınız soruları arkadaşlarınıza ve öğretmenlerinize danışabilirsiniz.
 • Video'dan konu anlatım ve soru çözümü izleyebilirsiniz.
 • Zorlandığınız ve tek başınıza çözemediğiniz ders için durumunuza göre özel ders alabilirsiniz.
Bunları yaptıktan sonra size  istediğiniz üniversiteye gitmeyi heyecanla beklemek kalıyor :)
Sevgilerimle :)
Üyelik Girişi
SINIFLARIN İŞLEYECEĞİ KONULAR-MÜFREDAT
Saat